|

Od czego zacząć inwestowanie?

Może uznasz to za banał, ale inwestowanie powinieneś zacząć od inwestycji w siebie. Wiedza i umiejętności są najlepszą inwestycją, ponieważ nikt Ci tego nie zabierze i będzie procentować na całe życie. Im mądrzejsi będziemy i im więcej umiejętności nabędziemy, tym łatwiej będzie nam się żyło i wyjdziemy cało z każdej sytuacji w przyszłości.

W ciągu 2 lat kupiłem szkolenia i kursy online za około 25 000 zł. Poszerzyłem swoją wiedzę m.in. z inwestowania (surowce, giełda, ETF, obligacje itp.), kryptowalut, tradingu, tworzenia biznesu i wielu innych tematów. Ale zaczynałem od oglądania darmowych filmów na youtube, ebooków i książek.

Tobie polecam to samo. W Internecie znajdziesz sporo darmowej wiedzy na temat edukacji finansowej, samorozwoju, samoświadomości, przedsiębiorczości, biznesu i psychologii.

Już sam fakt, że czytasz mojego bloga zwiększa Twoją wiedzę i świadomość. Sekwencja wpisów została przeze mnie zaplanowana tak, żebyś dostawał uporządkowaną wiedzę. Krok po kroku wprowadzam Cię w świat pracy nad finansami osobistymi, ale nie zapominając o fundamentach czyli Twoim mindsecie.

Nie będziesz w stanie oszczędzać, odkładać pieniędzy i inwestować dopóki Twój mindset nie będzie odpowiedni. Praca nad swoimi inwestycjami to nie tylko wiedza w co i jak inwestować. To również Twój samorozwój, zarządzanie czasem i swoimi umiejętnościami. Dlatego zgłębiaj codziennie swoją wiedzę. Nie bój się inwestować w szkolenia i kursy online. Podnoś swoje kompetencje, bo to da Ci mocniejszą pozycję w życiu.

Im więcej potrafimy i wiemy, tym lepiej poradzimy sobie w życiu, bez względu na to, co będziemy robić. Dlatego, jeśli jesteś na początku drogi inwestora lub dopiero zaczynasz przygodę z przedsiębiorczością, to pierwszą inwestycją powinna być inwestycja w siebie. Gwarantuję Ci, że jeśli się do tego przyłożysz i zaczniesz to wdrażać w życie, to zyski przyjdą szybciej, niż myślisz.

JAK ZACZĄĆ?

Ebook “Zarabianie przez oszczędzanie
Wpisy na moim blogu
Posty na moim Instagramie

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.