Jak walczyć z inflacją?

Słowo “inflacja” w ostatnich czasach pojawiło się na ustach wielu ludzi, zostało odmienione przez wszystkie przypadki i przewija się niczym najgorszy koszmar w mediach. Podejrzewam, że nie trzeba nikomu tłumaczyć czym owa inflacja jest i jakie są jej skutki. Dla higieny podaję jednak definicję – jest to wzrost średniego poziomu cen dóbr i usług w pewnym okresie czasu, odzwierciedlający ubytek siły nabywczej pieniądza. A więc mówiąc wprost – nic przyjemnego dla naszego portfela i oszczędności.

Nie mamy wpływu na wysokość i tempo inflacji. Mamy jednak wpływ na to jak się przed nią bronić. Jest na to kilka sposobów:

  1. Oszczędzanie

Oszczędzanie to temat, który powinien nam towarzyszyć nie tylko w czasach galopującej inflacji, ale zawsze, ponieważ dzięki oszczędzaniu jesteśmy w stanie odkładać pieniądze. Tym samym jesteśmy zabezpieczeni finansowo i przygotowani na nieprzewidziane sytuacje. A taką mamy właśnie teraz. Mam nadzieję, że jesteś na to przygotowany. Jeżeli nie to zacznij robić coś w tym kierunku już dziś. Przede wszystkim zacznij od przeczytania mojego darmowego ebooka “Zarabianie przez oszczędzanie”. Znajdziesz w nim wiele porad, które pomogą Ci zwiększyć swoje oszczędności. Wiele osób, które nie były zwolennikami oszczędzania i odkładania pieniędzy zostały właśnie mimowolnie zmuszone do tego przez wzrost kosztów życia. Im wcześniej zaczniemy oszczędzać tym łatwiej przejdziemy przez trudne czasy, które nadeszły.

  1. Robienie zapasów

Brzmi groźnie, ale spokojnie, to nic niezwykłego. Polecam kupować więcej produktów spożywczych z dłuższą datą ważności, a których i tak użyjemy za jakiś czas. To samo tyczy się kosmetyków, chemii, filtrów do dzbanka, karmy dla psa itp. Rozejrzyj się w domu jakich produktów używasz regularnie i które warto kupić już teraz górką. Jeżeli masz miejsce, w którym możesz składować te produkty i masz środki, które możesz na to przeznaczyć teraz to kupuj. Nie słuchaj tych, którzy śmieją się z preppersów. Preppers to człowiek samodzielny i zabezpieczony na każdą okazję, biorący odpowiedzialność za przetrwanie własne i swojej rodziny. Zadbaj więc o siebie i swoją rodzinę. Miej w nosie co ktoś pomyśli o Tobie gdy zrobisz zapas makaronów, ryżu czy mydła. Co prawda ceny są już dużo wyższe niż kilka miesięcy temu, ale to na pewno nie koniec podwyżek. Rób zapasy na ciężkie czasy. Przygotuj specjalne miejsce w domu gdzie będziesz trzymać swoje zapasy. Będziesz wiedział ile czego masz i co musisz jeszcze dokupić.

  1. Zarobki

Niezaprzeczalnie najlepszym sposobem na poradzenie sobie z inflacją jest zwiększanie swoich zarobków. Jeżeli pracujesz na etacie to zastanów się co musisz zrobić, żeby dostać podwyżkę lub awans? Jeżeli nie masz opcji na podwyżkę lub awans to zastanów się nad zmianą pracy. Wiem, że to nie jest najlepszy czas na szukanie pracy, zwłaszcza, że coraz więcej firm szuka oszczędności. Każdy jednak ma inną sytuację i możliwe, że w Twojej branży jest obecnie szansa na lepiej płatną pracę w innej firmie. Staraj się podnosić swoje kompetencje. Rozejrzyj się czy na rynku dostępne są jakieś kursy albo szkolenia, które mogą Ci w tym pomóc. Może jesteś w stanie nauczyć się nowych rzeczy, które będziesz mógł wykorzystać u siebie w firmie lub przechodząc do innej firmy.

  1. Dodatkowe źródła dochodu

Szukaj dodatkowych źródeł dochodu. Możliwości jest wiele. Kilka propozycji znajdziesz w moim ebooku “Zarabianie przez oszczędzanie”. Możesz, np. sprzedawać rzeczy, których nie używasz na OLX. Zrób porządki w szafach i szafkach, a zobaczysz, że zawsze znajdzie się coś co można sprzedać. Pomyśl o jakimś biznesie “na boku”. To nie musi być skomplikowany biznes. Ja znalazłem takie źródło dochodu, które nie wymagało ode mnie założenia działalności gospodarczej ani wkładu własnego. Tworzę i sprzedaję proste książki na amazon.com. Stworzyłem kurs online, w którym uczę jak zarabiać w ten sposób. Jeżeli jesteś zainteresowany to kliknij TUTAJ.

Najlepiej gdybyś zastosował każdą z tych 4 rad jednocześnie, ponieważ to zwiększy Twoją szansę na łagodne przejście przez trudne czasy. Przede wszystkim nie czekaj tylko działaj!

Jeżeli potrzebujesz motywacji to przeczytaj jaki prosty sposób znalazłem na motywowanie się:

Jak się zmotywować?

Przeczytaj również gdzie uciekają Twoje pieniądze:

Gdzie są moje pieniądze?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *